Thank you!
We will contact you shortly
Програма розвитку Лідерів громад
Реалізується в межах проєкту "Школа відновлення громад", заснованого Асоціацією міст України та ГО «Маріуполь.Реборн» та має на меті підготовку муніципальних менеджерів для періоду відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми UK International Development та Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з Метінвест та SCM. Освітніми партнерами проєкту є Метінвест Політехніка та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».
Учасники програми – лідери 36 громад України: тимчасово окупованих, деокупованих тилових.
Спеціальність: 052 «Політологія», 073 «Менеджмент»
Мета програми – сформувати компетентності та закріпити знання, необхідні для створення Профілю громади в контексті стратегії відновлення, інтеграції і сталого розвитку в умовах війни та розробити перспективний план дій на 2025 - 2027 рр.
Тренінг 1. «Самопрезентація і аналіз потенціалу громади як старт для стратегування процесів відновлення і розвитку».
Тренер: д.політ.н.,проф. Тетяна Нагорняк. Модератори: к.і.н.,доц. Ірина Зайченко, ас.Ігор Озадовський. 15 листопада 2024 р., м. Київ.
Тренінг 2. «Економіка відновлення, інтеграції і сталого розвитку громади».
Тренери: д.е.н., проф. Ольга Дороніна, д.політ.н., проф. Тетяна Нагорняк. Модератори: Ірина Зайченко, Ігор Озадовський. 14 грудня 2024 р., м. Вінниця.
Тренінг 3. «Людський капітал громади і робота з ветеранами».
Тренери: д.е.н., проф. Ольга Дороніна, Максим Стукало. Модератори: Ірина Зайченко, Ігор Озадовський. Лютий 2025 р., м. Львів.
Тренінг 4. «Фандрейзинг для реалізації стратегічних завдань громади».
Тренер: Виконавча директорка та керівниця відділу фандрейзингу благодійного фонду «Життєлюб», тренерка з фандрейзингу, проєктного менеджменту та бізнес-процесів, фандрейзерка Лідія Озадовська. Модератори: Ірина Зайченко, Ігор Озадовський. Березень 2025 р., м. Київ, НаУКМА.
Презентація Профілів громад. Захист. Вручення сертифікатів.
Березень 2025 р., м. Київ, НаУКМА.
Термін навчання – з 15 листопада 2024 р. до 30 березня 2025 р.
Кількість годин / кредитів ECTS – 120 год. / 4 кредити ECTS
Продукт програми – оновлений Профіль Громади*, сертифікат НаУКМА. Учасники тренінгу отримають знання і компетентності:1) Оновлення профілів громад з переосмисленими місіями, візіями, стратегічними пріоритетами розвитку.2) Розуміння та практичне застосування методики аудиту команди для реалізації стратегії розвитку громади.3) Застосування методів композиції та декомпозиції цілей і завдань стратегічного розвитку та формування системи заходів для їх досягнення.4) Формування навичок обґрунтування пріоритетних напрямів соціально-економічного відновлення та розвитку громади. 5) Вміння визначати та запроваджувати інструменти сталого розвитку громади в умовах війни та повоєнного відновлення.6) Опанування технології проведення аудиту людського капіталу території, розвиток навичок розробки функціональної стратегії зміцнення людського капіталу громади.7) Формування уявлення про сучасні підходи до розробки та реалізації інклюзивної кадрової політики громади та роботи з ветеранами. 8) Розуміння основ фандрейзингу. Навички розробки фандрейзингових проєктів для реалізації стратегічного завдання розвитку громади. 9) Навички побудови стратегічних планів для ефективного управління ресурсами та розвитку партнерських зв'язків, аналізу наявних та необхідних ресурсів, розробки бюджету проєкту та детального плану реалізації, що відповідає меті та завданням.10) Знання основних джерел грантових можливостей для проєктів громадянського суспільства та особливості подання заявок. Учасники навчаться формулювати ідеї та завдання проєктів у відповідності до вимог міжнародних та локальних донорів, враховуючи пріоритети фінансування.11) Розуміння та практична реалізація управління проєктом після отримання грантового фінансування, включаючи звітування, моніторинг результатів та комунікацію з донорами.12) Вміння формувати показники ефективності, які допоможуть оцінювати успішність проєктів та їхній вплив на громаду.
Тренер: д.політ.н.,проф. Тетяна Нагорняк. Модератори: к.і.н.,доц. Ірина Зайченко, ас.Ігор Озадовський. 15 листопада 2024 р., м. Київ.
Під час першого тренінгу - «Потенціал громади як старт для стратегування процесів відновлення і розвитку», тренер - Тетяна Нагорняк, декан Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти, доктор політичних наук, професор, - учасники програми спробували здійснити аудит образів та унікальних характеристик своїх громад - Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської, Рівненської, Волинської, Вінницької та інших областей, знайшли клієнтів своїх послуг і свою нішу в процесі відновлення України. Ця методика, за задумом авторів програми, стане корисною для лідерів громад, які аналізуватимуть наявні ресурси, можливості і виклики для своїх ТГ упродовж наступних тижнів."Хтось скаже, що ми - мрійники. Але саме мріючи, ми плануємо, плануючи - шукаємо однодумців і ресурси, а отже - змінюємося самі, свої громади і відбудовуємо Україну🇺🇦", - підсумували учасники тренінгу. Детальніше
Другий офлайн-інтенсив програми професійного зростання для Лідерів громад України «Стратегування розвитку громади в умовах війни» зібрав представників 28 громад у м. Вінниці.Під час тренінгу «Економіка відновлення, інтеграції і сталого розвитку громади», тренерки: докторка економічних наук, професорка Ольга Доронина та докторка політичних наук, професорка Тетяна Нагорняк, - учасники аналізували потенціал своїх громад, економічні і соціальні виклики задля формування адаптивної соціально-економічної політики для своєї громади - тимчасово окупованої, деокупованої, тилової.За визначеними під час першого тренінгу пріоритетами розвитку - освіта, медицина, бізнес, інвестиції, - громади напрацювали стратегічні завдання і тактичні заходи у світлі ключових цілей сталого розвитку та обґрунтували цілі та пріоритети різних типів соціально-економічної політики.Детальніше