Наукова тема: «Міждисциплінарність у дослідженні сучасних світових політичних процесів і практик кризового управління для відновлення України»

Мета: Мета науково-дослідної роботи – за допомогою міждисциплінарних інструментів дослідження виявити ключові тренди сучасних політичних процесів, специфіку практик кризового управління та напрацювати кейси, які могли б стати корисними для відновлення України в частині коригування державної політики, публічної дипломатії, освітнього менеджменту та практик діалогу влади, бізнесу і громади.
Goal: Using interdisciplinary research tools, to identify key trends in modern political processes, the specifics of crisis management practices, and to create cases that could be useful for Ukraine's recovery in terms of state policy adjustment, public diplomacy, educational management, and practices of dialogue between government, business, and the community.

Illustration


Сьогодні ми живемо в епоху, яка визначається складними глобальними проблемами та динамічним політичним ландшафтом, відтак потреба в міждисциплінарних підходах до досліджень стає все більш очевидною. Відкриття нашого наукового журналу підкреслює вагомість міждисциплінарних підходів у дослідженнях сучасних проблем. Цей журнал має стати новим майданчиком для вчених-дослідників, щоб поширювати свої праці та брати участь у міждисциплінарному дискурсі, зокрема і щодо дослідженнь в межах наукової теми «Міждисциплінарність у дослідженні сучасних світових політичних процесів і практик кризового управління для відновлення України». 
з першим номером журналу можна ознайомитися тут: №1 (2024)

Презентація нового наукового видання НаУКМА – журнал «Empirio»

У Києво-Могилянській академії 15.02.2024 року був офіційно презентований перший номер нового наукового журналу «Empirio» (Educational Management, Political science and International RelatIOns) - електронного видання відкритого доступу на Open Journal Systems у трьох галузях знань: 05 Соціальні та поведінкові науки (052 Політологія), 07 Управління та адміністрування (073 Менеджмент) і 29 Міжнародні відносини (291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії).
Захід відбувся у рамках відзначення Днів науки в НаУКМА, команда редакторів журналу представила спільноті науковців з України, Польщі та Словаччини перший номер міждисциплінарного видання, започаткованого в НаУКМА в жовтні 2023 р. Перший віцепрезидент НаУКМА – кандидат юридичних наук, доцент Денис АЗАРОВ зауважив, що під час війни створювати наукові журнали – це сміливо і важливо. Про світовий запит на міждисциплінарні наукові продукти і приємність співпраці з командою «Empirio» зазначила у своєму виступі віцепрезидент з науково-навчальних студій НаУКМА – кандидатка філологічних наук, доцентка Ольга Полюхович.
Модераторка заходу – головна редакторка журналу, декан Києво-Могилянської школи професійної та неперервної освіти, докторка політичних наук, професорка Тетяна НАГОРНЯК зазначила, що поява цього міждисциплінарного видання – від ідеї створення до крапки на останній сторінці – продукт колективної роботи редакторів і авторів, коректорів і спеціалістів редакційно-видавничого відділу НаУКМА, рецензентів, технічних секретарів і наших наставників. Це – гідний результат, що з’явився завдяки сміливій ініціативі, підтримці однодумців, об’єднанню зусиль всіх зацікавлених у розвитку міждисциплінарного наукового знання на благо України та її відновлення після Перемоги! Керівниця НДЧ НаУКМА – кандидатка історичних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України Тетяна Ярошенко підкреслила, що в Могилянці дні науки можуть тільки починатися, проте ніколи не завершуються. Перші наукові журнали у вже відновленій Києво-Могилянській академії почали з’являтися у 1995 р. Започаткування журналу «Empirio» – видання, де враховані всі стандарти рецензування та дотримання академічної доброчесності, – це по-могилянськи, адже «наукові журнали – це серце наукової комунікації та діалогу в середовищі науковців».  Про сучасні тренди у формуванні логотипів брендів та смисл закладений в лого Empirio розповіла авторка логотипу журналу – кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри політології НаУКМА Людмила ЗУБРИЦЬКА. А соредактори журналу – докторка політичних наук, доцентка, завідувачка кафедри політології Маргарита ЧАБАННА, кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри міжнародних відносин Максим ЯКОВЛЄВ та кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри маркетингу та управління бізнесом Катерина ПІЧИК, – відзначили велику рідкість такого гармонійного поєднання в одному журналі трьох напрямів наукових досліджень, якісні матеріали та відповідність журналу цінностям Могилянки. Колеги відзначили високу якість отриманих наукових розвідок, актуальний фокус тематичної спрямованості та ґрунтовність висновків.
«Міждисциплінарність – це єдина можлива точка зростання і розвитку», – зазначила у своєму виступі одна з авторок першого номеру – докторка економічних наук, професорка кафедри управління та організаційного розвитку Українського католицького університету Олександра ЛЯШЕНКО. А член редколегії, рецензент окремих публікацій «Empirio» – докторка економічних наук, професорка, декан економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса Тетяна ОРЄХОВА підкреслила, що журнал повністю відповідає тренду міждисциплінарності, в рамках якого рухається світ. І це основа майбутнього відновлення України.
Відповідальна секретарка журналу – кандидатка історичних наук, доцентка кафедри міждисциплінарної освіти Ірина ЗАЙЧЕНКО подякувала технічним секретарям, редакційно-видавничому відділу, всім авторам та рецензентам за роботу, та повідомила, що до 20 березня 2024 р. триває набір статей у другий номер журналу «Empirio».  
Ознайомитися з першим номером та вимогами до авторських матеріалів статей можна за посиланням - https://empirio.ukma.edu.ua/index В добру путь, «EMPIRIO»

Illustration
Illustration
Illustration

Тематика роботи: «Коди тематичних рубрик»

Illustration

11.15 «Теорія політичних систем. Внутрішня політика.»

Illustration

11.25 «Теорія міжнародних відносин. Зовнішня політика і дипломатія.»

Illustration

87.33.35.05 «Кризове управління»