Громадське обговорення ОНП "Політології" (PhD)

Здобувачі PhD

Під час формулювання мети та ПРН ОНП проєктна група керувалася інтересами аспірантів та випускників ОНП «Політологія» другого (магістерського) рівня, які брали участь в обговореннях (як на етапі розробки ОНП, так і при наступних її переглядах / затверджені нових редакцій) як потенційні вступники. Під час проєктування ОНП у 2021р. брали участь І.Бутенко, Д.Гавва, Т.Демчук, С.Шаповалов, М.Шеіна, В.Янцевич, В.Гудзь (протокол засідання кафедри політології № 7 від 13.12.2021р.). За результатами обговорення було прийняте рішення порушити клопотання перед Вченою радою про відкриття ОНП. До відкритих семінарів та спільного засідання двох кафедр (політології та міждисциплінарної освіти) в рамках громадського обговорення долучилися аспіранти І.Озадовський, М.Студілко, М.Шкурат, І.Бутенко, Т.Демчук (протокол розширеного засідання кафедри міждисциплінарної освіти № 1 від 11.09.2024р.). Особисті думки та пропозиції здобувачів враховуються за результатами системних опитувань щодо рівня задоволеності організацією освітнього і дослідницького процесу та якості викладання дисциплін ОНП. Результати таких опитувань розглядаються на засіданні Вченої ради факультету (протокол № 3 від 10.01.2025р. Питання 3. Про результати опитування аспірантів і здобувачів бакалаврських і магістерських освітніх програм факультету), до складу якої входить аспірант та Ради з якості факультету «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти» (протокол № 2 від 07.02.2025р. Питання 1.Про стан освітньої діяльності та якості освітніх послуг факультету). Членами Ради якості, які були присутні та взяли участь в обговорені, є аспіранти та магістри, які навчаються на програмах освіти дорослих - І.Озадовського, В.Фесик, В.Безпала, О.Шендрик, О.Журавська.

Роботодавці

До обговорення ОНП залучаються роботодавці, зокрема в частині формування мети та фокусу ОНП, ЗК, СК та РН, що забезпечують ефективну роботу випускників у сфері політології. До обговорення змісту ОНП були залучені народні депутати України Я.Юрчишин і Р.Павленко (протокол засідання кафедри політології № 7 від 13.12.2021р.), представники Кабінету Міністрів України - І.Нагорняк (рецензія на ОНП 2023р. від 18.10.2023р.), Апарату Верховної ради України Д.Козирецька, ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» І.Хоменська та МЗС України О.Щерба (протокол засідання кафедри міждисциплінарної освіти № 1 від 11.09.2024р.).

Академічна спільнота

Інтереси академічної спільноти політологів українських та партнерських ЗВО враховувались через обговорення проблем підготовки аспірантів – політологів та міжнародників під час круглого столу в рамках «Una Europa Days» проєкту «Una4UA2: Support for Cooperation of the JU with Ukrainian Universities within the EU Alliances» (Ягелонський університет в Кракові, Польща; 18-19 жовтня 2024р.), а також громадського обговорення ОНП з гарантами подібних ОНП в ЗВО Дніпра, Одеси, Києва, Львова, Кракова, про що свідчать рецензії на ОНП – 2023 і ОНП 2024 років.

Інші стейкхолдери

Обговорення змісту ОНП відбувається шляхом відкритого колегіального оцінювання якості викладання дисциплін програми наприкінці кожного семестру (Докторська школа (на інституційному рівні) та на рівні факультету kma pro), а також щороку в рамках підсумкового семінару щорічної звітної конференції. Висловлені учасниками дискусій пропозиції були враховані для удосконалення силабусів дисциплін із Циклу загальної підготовки: «Викладання в системі вищої освіти», «Практика викладання фахових дисциплін», «Advanced English for Academic Communication-1».

Досвід подібних ОНП

Мета і зміст ОНП, її програмні результати навчання розроблялися, моніторилися та вдосконалювалися з урахуванням досвіду подібних вітчизняних освітніх програм, що провадяться в таких українських ЗВО, як Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Інститут держави і права імені В.М. Корецького, Національний інститут стратегічних досліджень. Провідні фахівці вказаних університетів були залучені до обговорення змісту ОНП (Протокол засідання кафедри політології № 12 від 23.10.2024) та надали рецензії на програму. Серед рецензентів – один з розробників Стандарту (член підкомісії зі спеціальності 052 Політологія Науково-методичної комісії № 4 з соціальних наук та журналістики сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України), завідувач кафедри політології КНУ імені Тараса Шевченка Олег Батрименко, декан факультету політології суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ ім.О.Гончара Віталій Кривошеїн і завідувач відділу політичної системи Центру внутрішньополітичних досліджень НІСД.