Навчальний процес «Політичне лідерство та економічна дипломатія»(перелік дисциплін та профайли викладачів)

1-й курс (1-й семестр)

  • Illustration

    ВСТУП ДО ПОЛІТОЛОГІЇ. ЗАГАЛЬНА ТЕОРІЯ ПОЛІТИКИ.
    Викладачі:НАГОРНЯК Тетяна Леонтіївнадоктор політичних наук, професор ОЗАДОВСЬКИЙ Ігор Борисовичасистент кафедри міждисциплінарної освіти

    Анотація:Курс «Вступ до політології. Загальна теорія політики» є обов’язковою навчальною дисципліною, дозволяє сформувати системне розуміння політичної сфери суспільного життя, оволодіти політологічним категоріальним апаратом, розвинути навички аналізу соціально-політичних процесів, сформувати систему теоретичних знань про політичну та державну владу, виборчі, партійні режими, сучасні ідеології.
    Курс передбачає синтез багатьох типів занять: лекцій, практикумів, семінарських занять, дискусій, індивідуальних консультацій; самостійної роботи здобувачів.

  • Illustration

    МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ І СВІТОВА ПОЛІТИКА
    Викладачі:КОБИЛЬНИК Василь Володимирович
    кандидат політичних наук, доцент

    ОЗАДОВСЬКИЙ Ігор Борисович
    асистент кафедри міждисциплінарної освіти

    Анотація:Курс «Міжнародні відносини і світова політика» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка спрямована на формування навичок аналізу сучасних наукових поглядів на природу міжнародної політики, актуальне міжнародне становище та процеси, що відбуваються в різних країнах і регіонах. Він допомагає зрозуміти закономірності й основні тенденції світового розвитку, а також глобальні проблеми сучасності. Курс також розвиває вміння прогнозувати наслідки зіткнення національних інтересів різних держав, аналізувати взаємозв’язки між подіями та явищами на міжнародній арені, астосовувати ці знання у практичній діяльності.

  • Illustration

    ІСТОРІЯ ВЕЛИКИХ ІДЕЙ (формат дискусійного клубу)
    Викладачі:ГАВРИЛЕНКО Тетяна Володимирівнак.е.н., доцент, доцент кафедри маркетингу та управління бізнесом
    ЗАЙЧЕНКО Ірина Анатоліївнак.і.н., доцент кафедри міждисциплінарної освіти

    Анотація:Курс «Історія великих ідей» (формат дискусійного клубу) є обов’язковою навчальною дисципліною, дозволяє сформувати світоглядні засади та уявлення про процес розвитку інтелектуального середовища в Україні та світі. Курс спрямований на розвиток критичного мислення, що дозволяє здобувачам аналізувати, оцінювати та застосовувати знання в професійній діяльності. У процесі навчання особлива увага приділяється аналізу класичних та сучасних теорій, які мали найбільший вплив на формування сучасного політичного та економічного ландшафту. Здобувачі вчитимуться використовувати ці знання для вирішення теоретичних і практичних проблем, розробки стратегій та планування діяльності у сфері політології та міжнародних економічних відносин.
    Особливістю курсу є те, що він допоможе здобувачам не тільки зрозуміти історію розвитку політичних і економічних ідей, але й навчитися застосовувати ці знання у своїй професійній діяльності, розвиваючи критичне мислення та навички аналітичної роботи.

  • Illustration

    ПУБЛІЧНА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ.
    Викладач:ЗАЙЧЕНКО Ірина Анатоліївнак.і.н., доцент кафедри міждисциплінарної освіти

    Анотація:Курс «Публічна історія України та українська ідентичність» є обов’язковою навчальною дисципліною, що дозволяє сформувати у здобувачів систему теоретичних знань і практичних навичок щодо публічної історії України, розвинути критичне мислення та розуміння того, як минуле використовується, взаємодіє з ним і споживається в публічному просторі, а знання, осмислення і прийняття народом своєї історії впливають на формування колективної пам’яті, політику пам’яті та культурні практики. У цьому курсі досліджуватимуться визначальні в процесі українського державотворення історичні події, політичні процеси та соціальні трансформації, колективні травми, що вплинули на становлення сучасної української ідентичності.

    Курс складається з двох змістовних модулів: «Публічна історія України» та «Українська ідентичність і політика національної пам’яті».

  • Illustration

    ПРИКЛАДНА МАТЕМАТИКА ДЛЯ УХВАЛЕННЯ РІШЕНЬ
    Викладач:ЗАХАРІЙЧЕНКО Юрій Олексійовичкандидат фіз. – мат. наук

    Анотація:Курс «Прикладна математика для ухвалення рішень» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка дозволяє сформувати базові знання й практичні навички володіння математичною логікою, критичним мисленням, технікою диференціального й інтегрального числення, ознайомити з основними концепціями і методами теорії границь послідовностей та функцій, елементами комбінаторики та теорії ймовірностей. Застосування до розв’язування практичних задач, виробити здатність формалізовувати задачі певної предметної галузі і вміння формулювати їх математичну постановку. Це базовий математичний курс, який має на меті також забезпечення слухачів необхідним математичним апаратом для оволодіння наступними курсами.

    Курс складається з елементів критичного мислення, основ теорії послідовностей та функцій, диференціального та інтегрального числення, математичної логіки, елементів комбінаторики, теорії ймовірностей та їх застосування.

  • Illustration

    АКАДЕМІЧНА ІНОЗЕМНА МОВА
    Викладач:ДЕМИДОВИЧ Оксана Миколаївна
    кандидат педагогічних наук, доцент кафедри англійської мови

    Анотація:Курс «Академічна іноземна мова» є обов’язковою навчальною дисципліною, яка дозволяє сформувати навички усної та письмової англомовної комунікації у сфері політології, міжнародних зав’язків та економічної дипломатії. Курс спрямований на покращення розуміння міжкультурних аспектів, тенденцій розвитку глобалізованого світу, лідерського мислення і дипломатичних підходів у веденні переговорів задля представлення і відстоюванні національних інтересів. Студенти збагатять словниковий запас професійною лексикою, вдосконалять граматику і навички академічного письма. Синхронні практичні заняття разом з самостійною роботою сприятимуть вдосконаленню креативного і критичного мислення, емоційного інтелекту, лідерства і командної роботи, презентацій, адаптивності, управління часом, пошуку рішень та управління конфліктами.
    Курс складається з 4 змістовних модулів з усного мовлення (Culture, Diversity, Tolerance; Globalized World; Leadership; Diplomatic Etiquette and Negotiations) і 4 – з академічного письма (Formal Writing; Paragraph Structure; Paragraph Types; Essay). Велику увагу приділено розвитку макронавичок (читання, слухання, говоріння, письмо), а також мікронавичок (мова тіла, жести, емпатія, підсумовування, конфронтація, оцінювання тощо).

  • Illustration

    УКРАЇНСЬКА МОВА ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ. АКАДЕМІЧНЕ ПИСЬМО І ПУБЛІЧНІ ВИСТУПИ
    Викладач:КАДОЧНІКОВА Олена Петрівна
    канд. філол. наук, доцент

    Анотація:Курс «Українська мова за професійним спрямуванням. Академічне письмо і публічні виступи» є обов’язковою навчальною дисципліною, дозволяє сформувати високий рівень мовнокомунікативної компетенції студентів у сфері усного й писемного мовлення відповідно до майбутньої професійної діяльності. Курс забезпечить студентам знання основних протокольних вимог до створення й оформлення документів дипломатичного листування, теоретичних засад та методології підготовки публічного виступу; допоможе розвинути практичні навички для створення якісних письмових текстів та ефективного публічного виступу.
    Курс складається з двох змістових модулів: «Українська мова за професійним спрямуванням» і «Академічне письмо і публічні виступи».